Alışveriş

Ege sofra kültürünün merkezlerinden biri olan bu yerde, çeşitlilik üst düzeyde ve bu lezzete de haylice yansımaktadır. Çeşme ve Foça taraflarından gelen başta çipura, levrek, zengin gibi doğal meralarda beslenmiş iri topuk barbunu başta olmak üzere trança da Ege sofralarının vazgeçilmez ürünlerindendir. Yine Çeşme, Ildırı, Alaçatı bölgelerinde sakız enginarlar, tatlı kavunlar, Tire ovasından gelen zeytinyağlılar ve kabak çiçeği dolmaları gibi yiyecekler, sofra zenginliğine önem veren kişileri memnun edecek ürünlerdir. Konak Pier bölgesinde bir mekanda oturuyorsanız, uluslararası ve yöresel yemeklerin tadına varabilirsiniz. Tarihi Asansör’de bulunan yerleşik restorantta da istediğiniz türde yiyeceği bulabilirsiniz. Kemeraltı’nda ucuz, Alsancak çevresinde ise orta pahalılıkta yiyecekler bulabilirsiniz.

Kemeraltı

Tarihi Kemeraltı çarşısında yolunuzu kaybedecek kadar büyük bir çarşı bulunmaktadır. Bölgenin en hareketli yeri olan çarşıda, istediğiniz türde yiyecek ve içecek bulabilir ve isterseniz farklı hediyelik eşyalar da satın alabilirsiniz. Pazarlık yapmayı ihmal etmemelisiniz. Konak Meydanı’ndan Anafartalar Caddesi’ne doğru gittiğinizde, pek çok farklı restorant ve alışveriş yapabileceğiniz küçük dükkanlar bulabilirsiniz. Antika, halı ve çömlek ürünleri için en doğru yerlerden biri olan bu caddelerde keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Alsancak

Çarşı’nın hareketliliğini beğenmez ve daha sakin bir yer arayışına girerseniz, Alsancak, sahip olduğu lüks ve sakin yerleri ile sizlere çok farklı türlerde fırsatlar sunmaktadır. Mango , Calvin Clein gibi bir çok ünlü markayı ve yerli ürünleri burada bulabilirsiniz. Alışverişlerinizde daima pazarlık payının bulunduğunu unutmamalısnız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here